Síla vůle

13. ledna 2017 v 11:19 | Sefir |  Téma týdne

Nový začátek?

Stále si říkám "Sef, už musíš něco změnit!". Vždyť to nejde, jsem zabrzděná na jednom místě už moc dlouho, nebo možná pořád. Každý den, každou hodinu, minutu, si můžeme zvolit novou cestu pro život. Vždy si můžeme vybrat ze tří cest, první vede nahoru do kopce do hor, je těžká, ale nahoře čeká neuvěřitelná odměna, tato cesta je dlouhá a náročná, zbylé dvě nejsou tak náročné, ale kráčet po nich trvá déle… je monotónní a neubíhá. Tato cesta vede k vytouženému cíli. Druhá cesta nám dovodí zůstat, kde jsme avšak jen zdánlivě, protože jak čas letí, mi kráčíme touto cestou a až když se ohlédneme do minulosti, zjistíme, že se vlastně nezměnilo vůbec nic, jsme stále stejní. Třetí cestou by nikdo nechtěl jít, pokud by si uvědomil, že se mírné klesání změní v kolmý pád do propasti až na dno veškeré podstaty bytí, kde nenajdeme život, jen přežívání a parazitování na zaběhlých zvycích, kde nám stačí jen jíst, pít, spát a chodit do práce, je to život bez koníčků, kdy přijdete domů a neděláte pro sebe absolutně nic, jste unavení, přemýšlíte nad tím proč, i když spíte dostatečně dlouho i dýl. Kdo by chtěl být obklopen nicotou? Je mi upřímně líto takových lidí a doufám a nepřestávám věřit, že se ze svého snu jednou probudí. Nebude to ale už pozdě?


Vraťme se zpátky k něčemu optimistickému, čím je tedy ta druhá cesta, občas mírně klesá, později zas stoupá, nikdy ne však tak rychle, abychom se zřítili do údolí, ale ani abychom dosáhli svých snů. Je té předchozí dost podobná, tady je však něco navíc, něco, co krátí ty dlouhé, stále se opakující dny. Něco, co nás zdánlivě naplňuje, někdo sportuje, někdo se věnuje kreativní činnosti, baví ho vaření, stará se o zvířata, zajímá se o přírodu, dalo by se říct, ŽIJE. Je to skutečně tak nebo jen balamutí okolí a co hůř, i sebe? Odpověď uvidíme, až když odhalíme třetí cestu.
Schody do nebe? Ani zdaleka… samé trní, houštiny, skalní stěny, co se před námi objevují jakoby náhodou ve chvíli, kdy si myslíme, že už jsme nahoře. Došli jsme na vrchol, rozhlédli se a v tom se před námi tyčí ještě vyšší hora. Obáváte se, že překážky nepřekonáte? Nemusíte, před každou z nich je možnost zvolit si jednodušší cestu. Když se rozhodneme pokračovat výš, může se stát, že spadneme níž, než kde jsme byli a je znova jen na nás, jestli půjdeme ještě níž, uděláme si pohodlí tam, kde jsme se náhle ocitli, nebo se znovu zvedneme, odhodláme se a vyrazíme nahoru, postavit se té překážce znovu (avšak už nikdy to nebude ta samá, bude trochu snazší, pokud jsme se poučili z chyb nebo náročnější, je-li tomu naopak). Na této cestě se nejvíce měníme, nebojte se změn, nejsou zlé… stanete se silnějšími, odvážnějšími, lepšími lidmi.

Právě teď, když jsi dočetl/a tento článek, máš i ty před sebou další takovou křižovatku. Rozhodni se rychle. Sebereš odvahu a všechny své síly a vyrazíš vzhůru nebo jsi srab, co se bojí jakékoliv změny, zbabělec, který se domnívá, že na to nemá a zůstaneš schoulený v koutě?

Ještě netušíš? Ohlední se zpět. Jaký byl tvůj život včera, před týdnem, měsícem, před rokem? Shlížíš-li do údolí, vidíš-li pokrok, věř, že máš výhodu nad tím, kdo se teď sbírá ze země. V ničem se nezměnil nebo jsi snad sešel z kopců zpět do údolí? Nic není ztraceno, máš-li cíl a sny.

Proč nezměnit svůj život právě teď, čekáte na příležitost? Nestačí vám ta, kterou vám nabízím?
Mám pro vás jednoduchou radu: Ať už míříte jakkoliv vysoko, dejte tam každý, kdo si věří, kdo i když spadne, zvedne se na nohy a zkouší to znovu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Na jakou chodíš školu?

Základka 10% (1)
Střední / Učňák 40% (4)
Vejška 10% (1)
Už nestuduji 40% (4)

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 13. ledna 2017 v 13:38 | Reagovat

Jak ráda bych změnila svůj život, resp. to, jak se nyní cítím. Určitě nějaká cesta existuje, jen musím přijít na to jaká...protože chodit stále dokola v jednom a tom samém kruhu už mě prostě nebaví.

2 Sefir Sefir | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:12 | Reagovat

[1]:Určitě se dříve či později objeví, jen se po ní nezapomenout vydat :-)

3 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 11. dubna 2017 v 0:39 | Reagovat

:D ja som akurát vo fáza, keď sa všetko vlečie a ja mám posledné možnosti užiť si pohodu, kým sa život zas rozhýbe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.